Zenith (Lindsay Cummings)

Zenith” – jest to opowieść, która zabierze Cię w rejs, jakiego nie zapomnisz do końca swojego życia. Pełna niesamowitej akcji opowieść, skłaniająca do refleksji na tematy, które nikomu nie powinny być obce. Uzależnia, obezwładnia i wciąga tak mocno, że nic nie będzie w stanie sprawić, że oderwiesz się od czytania. Galaktyczna podróż, z której nie będziesz chciał wracać.

Druga twarz

Chociaż Andromę Racell zdecydowana większość zna jako Krwawą Baronową, ma ona również inne oblicze. Kojarzona jako potężna najemniczka, która nie przyjmuje do wiadomości, że coś może być niemożliwe, dążąca do wyznaczonego celu po trupach, nieznająca litości. Ta, której okrutne poczynania docierają do każdego zakamarku Galaktyki Mirabel. Pomyślałby ktoś, że posiada także bardziej ludzką stronę? Załoga jej statku zdecydowanie ma tego świadomość. Dla nich jest zwyczajną Andi – nieustraszoną przywódczynią kosmicznych piratów, fakt, ale przede wszystkim przyjaciółką. Kimś, na kogo można liczyć. Kimś, kto nie zawiedzie. Dlatego to właśnie w niej pokładają swoje nadzieje, gdy…

Coś idzie nie tak 

Kosmiczni piraci mają już na swoim koncie niejedną misję. Chociaż świadomi są ryzyka, jakie niosą za sobą ich poczynania, do tej pory wszystko szło gładko, po ich myśli. Tym razem, z pozoru rutynowa misja, nie idzie tak, jak początkowo sobie założyli. Wszyscy wpadają w kłopoty i to poważne. Trafiają bowiem w ręce pewnego łowcy nagród, który znany jest ze swej okrutności.

Andi zostaje zmuszona do udziału w tej ryzykownej i niebezpiecznej misji. Chociaż ma przed sobą bezwzględnego władcę, którego wypełnia mrok i żądza zemsty, postanawia stawić mu czoła. Już teraz wie, że cokolwiek się wydarzy, będzie walczyła do końca. Z kolei załoga Marudera zostaje postawiona przed niewyobrażalnie trudnym wyborem, od którego zależeć będzie nie tylko ich los, ale całej galaktyki. Albo postanowią przywrócić porządek, albo rozpęta się jeszcze większe piekło. Wojna, o której myśl powoduje ciarki i gęsią skórkę. Walka ostateczna.

W momencie, kiedy statek wyrusza w stronę nieznanego, pewna jest tylko jedna, jedyna rzecz. Jeżeli wszystko ma pójść zgodnie z ich planem, nie mogą nikomu ufać. Są zdani na siebie i to, co przygotował dla nich los. Wydarzyć może się dosłownie wszystko, a nieść będzie za sobą ogromne konsekwencje,

Lindsay Cummings, autorka “Zenithu” otwiera przed nami wrota, do zupełnie innego świata, który rządzi się własnymi prawami. Pokazuje, że każda podejmowana przez nas decyzja, niesie ze sobą konsekwencje, ale również uświadamia, że nie da się żyć, nie podejmując żadnego ryzyka. Jest to pierwsza część z cyklu Androma.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *